Фото галерија

Ускликнимо с љубављу, светитељу Сави

Уочи предстојећег празника Светог Саве, првог српског архиепископа и школске славе која се прославља 27. јануара, ученици надаљске школе и њихови наставници припремили су програм који их је одвео у време када је млади Растко, напустивши дом својих родитеља и поставши монах Сава, започео своје велиоко дело. Приредба је приређена у петак, дан пре Савиндана, а свечани програм је започет Светосавском химном. Уследио је чин освећења славског колаћча који је обавио надаљски свешетеник, презвитер Никола Ступар. Поред светосавских рецитација, хорских песама, игроказа, изведен је и Вертеп, сценски приказ Христовог рођења. Своје радове о Светом Саве читали су чланови литерарне секције, а током приредбе додељене су и награде за најуспешније на школском ликовном конкурсу поводом обележевања празника Светог Саве. Ликовни радови ученика украсили су и сценографију приредбе. Надамо се да је цео програм увео учеснике у радост коју доноси празник Светог Саве, првог српског просветитеља и школске славе.
Бадњи дан 2024.

На Бадњи дан, ученици 3. и 4. разреда наше школе који похађају православни катихизис, после вечерњег богослужења у храму Рођења Светог Јована Крститеља извели су игроказ Вертеп. Вертеп се игра о Божићу и означава пећину у којој се родио Син Божји Исус Христос. Као играна представа коју деца изводе у спомен на Христово рођење, Вертеп, има три дела који описују: рођење Христово у пећини, најаву пастира да се Христос родио и поклоњење мудраца. Вертеп је некада извођен у селу испред кућа, а домаћини кућа су даривали учеснике. Наши ученици су овом изведбом, заједно са вероучитељицом Снежаном Милошчин. а по благослову пароха оца Николе Ступара, мештанима села пожелели срећно рођење Богомладенца Христа уз божићни поздрав - Мир Божји, Христос се роди!
Предрасуда,стереотипа, толеранције

Током првог полугодишта на часовима Грађанског васпитања разговарали смо и гледали едукативне материјале на тему предрасуда,стереотипа, толеранције,дикриминације, интеркултурализма... Како би смо и остале ученике упознали са овим важним појмовима, део часова посветили смо радионицама и изради едукативних плаката.
Новогодишњи вашар

Крај првог полугодишта у нашој школи обележио је Новогодишњи вашар. Као и претходних година, вашар је био пун различитог креативног продајног репертоара. Од празничних посластица, новогодишњих и божићних декорација и украса, маштовито упакованих грицкалица, лимунаде, топле чоколаде, до традиционалне зимнице, школски хол је био препун штандова-клупа са различитим производима. Свој штанд су имали и најмлађи гости вашара, деца из надаљског вртића. Труд ученика, као и њихових родитеља, учитељица и наставника који су помагали у припреми и идејама за вашар, награђен је зарађеним средствима које ће свака одељењска заједница потрошити у складу са својим жељама и потребама. Радосној новогодишњој атмосфери допринели су и представници општине Србобран дељењем пакетића за све ученике школе.
Божићно литерарно такмичење

Један од последњих дана првог полугодишта, среда 20. децембар, био је дан за традиционално школско Божићно литерарно такмичење. Ове године такмичење је било посвећено 80-годишњици објављивања чувеног дела Антоана де Сент Егзиперија „Мали Принц“, дела које деценијама привлачи пажњу млађих, али и старијих читалаца, дела које се сматра класиком књижевности за децу и које својим вишеслојним порукама наводи на размишљање о важним стварима у животу. Зато су и теме литерарног такмичења за ученике од петог до осмог разреда, биле инспирисане цитатима и порукама Егзиперијевог дела, усклађене са наступајућим празницима који нас позивају да се сетимо шта је у животу заиста важно. У учионици за Српски језик и књижевност, ученици су читали своје радове у стиху и прози, а најуспешнији су награђени књигама. Похвале заслужује и публика (ученици и наставници) која је пажљиво испратила креативни труд учесника у покушају да литерарно одговори на важна питања.
Новогодишњи вашар 2023

У свету хигијене и здравља

Чланице и активисткиње, Бечејског удружења младих и Хуманитарног удружења „Ђина“, из Бачког Градишта, Ана и Добрила, посетиле су нашу школу и одржале едукативну радионицу, „У свету хигијене и здравља“. Радионицу су одржале са ученицима 5. разреда, на којој су се наши петаци подсетили и научили зашто се каже да је хигијена пола здравља, како треба одржавати хигијену и стекли знања о њиховој важности, повезаности и значају.
Заједничко учење и дружење са нашим предшколцима - Бубамарцима

У оквиру активности упознавања и истраживања одлика Србије, на часу географије у 8. разреду, угостили смо наше мале другаре – предшколце, из вртића Бубамара. Мали и велики другари заједно су учествовали у откривању и продубљивању знања о биљном и животињском свету Србије. Бубамарци су били веома заинтересовани, одговарали на питања и показали да већ пуно тога знају о овој теми. На крају часа и заједничког дружења обрадовали су нас поклонивши нам илустровану књигу „ Обедска бара“, са жељом да нашим школарцима послужи да боље упознају Србију.
Општинско такмичење из одбојке

Наше ученице под вођством наставнице физичког васпитања Јелене Грозданић на Општинском такмичењу освојиле су прво место и пласирале се на Међуокружно такмичење. На Међуокружном такмичењу које је одржано у Бечеју 5.12.2023. учествовало је 8 екипа. Конкуренција је била јака, али одлична игра наших девојчица довела их је до првог места и пласмана на Међуокружно такмичење.
Толеранција – поштовање различитости

Међународни дан толеранције (16. новембар) и ове године је обележен у нашој школи различитим активностима. У ствари, могло би се рећи да је обележена недеља толеранције јер су активности трајале више дана. Ученици млађих разреда о толеранцији су разговарали са учитељицама и учествовали у изради плаката у вези са овом темом. На часовима српског језика и књижевности у старијим разредима, ученици су упознати са малим језичким подсетником, тј. објашњавањем кључних појмова из ове области. А оно што је било најзанимљивије ученицима од петог до осмог разреда, јесте радионица под називом „Стереотипи, предрасуде, дискриминација, толеранција“, коју је на часовима одељењског старешине у свим одељењима, одржала група ученика осмог разреда у сарадњи са педагогом, наставником српског језика, Тимом за борбу против насиља и Ђачким парламентом. У уводу радионице објашњени су кључни термини у вези са толеранцијом, а затим је уследило кратко драмском извођење „У купеу“ које је илустровало појаве о којима се претходно разговарало. Као и сваке године, када је у питању Дан толеранције, порука је иста: толеранција није реч које се понекад сетимо и о њој разговарамо, већ начин на који треба да се опходимо једни према другима током свих дана у години.